Wegański Kraków

Medium d35be56c a958 4862 bed4 0be356ff61ca

Choć to Warszawa słynie z tytułu „wegańskiej stolicy Polski” Kraków ma również wiele do zaoferowania. Dieta wegańska oferuje szeroki wachlarz dań zarówno zdrowych, jak i potraw typu fast-food. Torty bez śmietanki i jajek? Hamburgery bez wołowiny? Bigos bez kiełbasy? Spróbuj tradycyjnych smaków w wersji vegan friendly w krakowskich barach i restauracjach.

Jeśli hamburgery, to tylko Krowarzywa! Zlokalizowana przy ulicy Sławkowiej ugości Cię pysznymi burgerami z kotletem z ciecierzycy, seitanu czy kaszy jaglanej. Co miesiąc pojawia się nowy „burger miesiąca”, także miejsce na pewno nie może się znudzić.

Falafele i kuchnia rodem z Izraela. Tutaj nasz węch zaprowadzi nas na Kazimierz. I słusznie! To tam znajdziecie kremowy hummus, wyjątkową shakshuka, chrupiące falafele i świeże pikle! Szalom na ulicy Jakuba pozwoli Ci spróbować tych pyszności codziennie, oprócz soboty (kiedy świętowany jest żydowski Szabat).

Torty i torciki o obniżonej zawartości kalorii, pełne błonnika i składników mineralnych. Czy to może być smaczne? No pewnie, pod warunkiem, że zamawiamy je w Cakester. Jeśli jesteś na diecie bezglutenowej, to także znajdziesz tutaj szeroki wybór słodkości i słonych przekąsek. Bardzo blisko rynku – ulica Tomasza 25.

A może by tak pizzę? W niecodziennej formie, bo prostokątną oferuje Pizzatopia. Możesz samodzielnie skomponować taką, na jaką masz dzisiaj ochotę. Jeśli brakuje Ci weny, możesz skorzystać z gotowego zestawu składników. Lokal znajduje się 3 minuty wolnym krokiem od rynku.

Marzysz o pysznym i pożywnym śniadaniu w weekend? Niedziela niehandlowa znowu Cię zaskoczyła? Wpadnij do BALu i zdrowo rozpocznij dzień. Jest w czym wybierać – kanapki, bagietki, tarty, hummusy, jaglanki, pancakes, kisze...  Przy okazji możesz odwiedzić Podgórze – kiedyś oddzielne miasto, dziś dzielnica Krakowa.

To co? Lecimy spróbować wegańskich łakoci w Krakowie? :)

возврат>>>