Kraków książką stoi

Medium 14dc3f4b 92ac 4757 a06f e9477e744154

Na ulicach Krakowa jest dorożka i konik. Też by wiersz napisał, taki jest natchniony – tak śpiewał w parodii znanej piosenki Grzegorza Turnaua satyryk Maciej Stuhr. W opinii reszty Polski mieszkańcy Krakowa dzielą się na tych, którzy książki piszą i tych, którzy je czytają. Jak zresztą może być inaczej, gdy żyje się w mieście literatury UNESCO? :) Jeśli rozrywki zimowe już się Wam znudziły, a do wiosennych aktywności jeszcze trochę daleko, wolny czas spędzony w towarzystwie dobrej książki nigdy nie jest stracony. Dla początkujących jak i dla bardziej zaawansowanych studentów języka polskiego mamy kilka pomysłów na to, w jaki sposób zaprzyjaźnić się z polską literaturą w Krakowie.

Jeśli lubicie spacery po urokliwych zakątkach i ulicach Krakowa lub niczym Sherlock Holmes tropicie nieodkryte jeszcze przez turystów miejsca, to polecamy Wam projekt Reading Małopolska. W ramach projektu opracowano szereg tematycznych szlaków, które w literackich wędrówkach zaprowadzą Was także poza stolicę Małopolski. Chcecie dowiedzieć się gdzie w Krakowie zatrzymał się Balzac, która z krakowskich kawiarni zamieniła się w gospodę Pod Mocnym Aniołem lub ruszyć śladami Sławomira Mrożka - koniecznie zajrzyjcie na stronę  http://readingmalopolska.pl.

A gdy zmęczy was spacer, zatrzymajcie się na chwilę w jednej z licznych krakowskich księgarnio-kawiarni, czy to w Czułym Barbarzyńcy (ul. Powiśle 11), czy w księgarni BONA Książka i Kawa (ul. Kanonicza 11), gdzie w towarzystwie dobrej kawy i innych moli książkowych można delektować się świeżo kupioną książką. Tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem polskim, polecamy kawiarnię Massolit Books & Café (ul. Felicjanek 4), oferującą oprócz słodkich pyszności anglojęzyczne wydania perełek polskiej literatury.

A jeśli nie wiecie, z którą książką wybrać się na spacer po Krakowie – zapraszamy do Varii, chętnie coś Wam doradzimy. :)

Miłej lektury!

2014-02-20

возврат>>>