"Jak pozostać udokumentowanym migrantem w Polsce?"

Medium d28ca965 2873 43ca ab61 ea6904f546db

W ramach Festiwalu INTERKULTURALIA 2015 współorganizowanego przez Centrum Języka Polskiego Varia i Stowarzyszenie Interkulturalni PL serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach dla obcokrajowców: "Jak pozostać udokumentowanym migrantem w Polsce?". Spotkanie odbędzie się w piątek 23.10.2015 o godzinie 17:00 w Centrum Języka Polskiego Varia, przy ulicy Michałowskiego 2/3.

Podczas warsztatu porozmawiamy o podstawowych przyczynach umożliwiajacych czasowy i stały pobyt w Polsce, omówimy wszystkie niezbędne warunki, które musimy spełnić oraz dokumenty, które załączyć, aby otrzymać "wymarzony" pobyt. Instytucje, terminy i wszelkie inne zagadnienia staną się dla Was jasne. Pomożemy Wam zrozumieć największe zagrożenia oraz unikać pułapek polskiego, dosyć mało elastycznego systemu migracyjnego i tym samym cieszyć się z legalnego pobytu w naszym kraju. 

Warsztaty poprowadzi dr Adam Bulandra - wiceprezes Stowarzyszenia INTERKULTURALNI PL. Doktror nauk prawnych, kryminolog. Od 2003 roku teoretycznie i praktycznie specjalizuje się w prawie migracyjnym i uchodźczym odnosząc przy tym niemałe sukcesy. Pasjonuje się psychologią społeczną, socjologią i współczesnymi procesami normotwórczymi. Zwolennik afirmacji różnorodności, pełnej integracji i ograniczania sfer społecznego wykluczenia.

Warsztaty są współfinansowane ze środków gminy Miejskiej Kraków.

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest rejestracja na warsztaty. Zgłoszenia można wysyłać na adres: m.rapacz@kurspolskiego.pl

Informację o warsztatach znajdziecie również na naszym Facebooku.

Zapraszamy!!! :)

возврат>>>