Street Food w Krakowie

Medium 0557cdc4 7b86 419d 8363 5ad475203847

Jeśli mieszkacie w Krakowie, to na pewno zauważyliście rosnącą popularność food trucków i street foodu (nie mylić z fast foodem!). Jest to świetna opcja, jeśli chcecie zjeść coś na szybko, ale jednocześnie smacznie i zdrowo. Oto kilka naszych propozycji – wszystkie osobiście sprawdzone :)

ZUPA Soup Bar, ul. Warszauera 3
Każda polska babcia powie Wam, że obiad bez zupy to żaden obiad :) Ale jeśli znudził się Wam już typowo polski żurek, rosół lub barszcz i macie ochotę spróbować czegoś nowego, to bardzo polecamy ZUPA Soup Bar na Kazimierzu. Każdego tygodnia pojawia się tam nowe menu, pełne zup z całego świata. Lubimy i polecamy!

Bezogródek Food Truck Park, ulica Piastowska 20
Nowe miejsce na kulinarnej mapie Krakowa, które bardzo szybko zyskało sobie duże grono wielbicieli. Znajduje się tuż obok Błoń i zachwyci Was nie tylko foodtruckami z jedzeniem z całego świata, ale także uroczym ogródkiem z leżakami. Oświetlony lampkami zawieszonymi na drzewach, jest idealnym miejscem na spędzenie letniego wieczoru.

V.G. Food, ulica Karmelicka 43
Jeden z naszych ulubionych food trucków, tuż obok Varii. Zjesz tam burgery ze 100% wołowiną i kumpira, czyli „ziemniaka w mundurku” z wybranymi przez Ciebie dodatkami. V.G. Food, poza pysznym jedzeniem, zachwyca także przemiłą obsługą.

Zapiekanki z Okrąglaka, plac Nowy na Kazimierzu
Jeśli jeszcze nie jedliście tego krakowskiego przysmaku, to wszystko przed Wami! Zapiekanka jest oryginalnym polskim street foodem, a jej historia sięga lat 70-tych ubiegłego wieku; obecnie przeżywa swój renesans jako nocna przekąska pomiędzy impreza w jednym klubie a drugą. :)

возврат>>>