Lato w mieście

Medium 9a54a6e1 fab0 45cd 8c56 955dffea21cb

Kraków to miasto, które tętni życiem 24 godziny na dobę i nie bierze sobie urlopu nawet na wakacje. :) To właśnie latem czeka na Was w Krakowie najwięcej kulturalnych atrakcji: festiwale muzyczne, koncerty w oryginalnej scenerii, piknikowanie i plażowanie, kino plenerowe… I chociaż podobno „od przybytku głowa nie boli”, postanowiliśmy trochę ułatwić Wam zadanie i wybraliśmy najciekawsze (w naszej opinii :)) propozycje spędzania lata w mieście.

Latem nie ma nic lepszego niż relaks nad wodą! Chociaż Kraków leży zdecydowanie bliżej gór niż morza (od Bałtyku dzieli nas niecałe 600 km), to może pochwalić się odnowionymi bulwarami nad Wisłą oraz malowniczymi akwenami. :) Od tego roku Krakowianie mogą korzystać również z pierwszej miejskiej plaży! PrzyStań na plaży zlokalizowana jest na Bulwarach Kurlandzkich (na wysokości mostu Kotlarskiego) i zaprasza nie tylko do stawiania babek z piasku, ale również do gry w badmintona, w bule i strzelania z łuku. :) Miłośników sportów wodnych zachęcamy natomiast do wyprawy nad Zalew Bagry (9 km na południe od centrum miasta), gdzie można popływać: klasycznie, kajakiem lub żaglówką, albo dla odmiany poczytać książkę na jednym z miejskich hamaków. :)

Muzyczna scena Krakowa również szykuje dla Was wiele ciekawych propozycji na lato. Wielbiciele muzyki klasycznej co roku mogą liczyć na koncerty w niezwykłej scenerii – przez całe wakacje Zamek Królewski na Wawelu zaprasza na festiwal muzyczny Wawel o zmierzchu, a Benedyktyni z najstarszego klasztoru w Polsce na Tynieckie Recitale Organowe. Natomiast dla fanów muzyki popularnej i alternatywnej polecamy kultowe już Krakow Live Festival oraz Męskie Granie.

W ciągu roku nie mieliście czasu na wyjścia do kina? Nic straconego! Od lipca do sierpnia nadrobicie wszystkie filmowe zaległości. Już od wielu lat Kino pod Baranami oraz Kino Ars przygotowują specjalny wakacyjny repertuar, czyli Letnie Tanie Kinobranie (Kino pod Baranami) i Sztuka za siódemkę (Kino Ars). Wszystkie filmy w ramach wakacyjnego programu „zaliczycie” za jedyne 7 zł. Jeśli macie ochotę na seans „pod chmurką”, koniecznie sprawdźcie repertuar w Kinie Agrafka, które codziennie zaprasza kinomanów na malowniczy taras. :) Kino plenerowe organizuje również klubokawiarnia BAL na Zabłociu (obok Fabryki Schindlera) oraz sąsiadujące z Varią TYTANO przy Dolnych Młynów. Warto pojawić się około 30 minut przed seansem, bo amatorów letniego kina jest wiele, a liczba leżaków jest ograniczona. :)

Na czas wakacji nie tylko kino przenosi się w plener. Nad Zalewem Nowohuckim, w ramach festiwalu Bulwar Sztuki, przez całe wakacje czekają na Was spektakle Teatru Łaźnia Nowa, artystyczne warsztaty dla dzieci i dorosłych, siłownia na powietrzu... A w każdą niedzielę, nad Zalewem gości Piknik Krakowski, gdzie oprócz zjedzenia pysznego (i zdrowego!) śniadania można również poćwiczyć jogę i tai-chi na trawie lub po prostu poleniuchować. :) Dobra wiadomość dla fanów piknikowania: ta sama inicjatywa ma miejsce także w sobotę, w Parku Bednarskiego w Podgórzu.

To co, gotowi na lato w mieście? :)

 

 

возврат>>>